петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 8
home ТВ и Филм

Прво интервју на Вања Кнежевиќ откако поради Карлеуша ја дисквалификуваа од „Ѕвездите на Гранд“: „Фала на Бога што Марија беше таму“

Прво интервју на Вања Кнежевиќ откако поради Карлеуша ја дисквалификуваа од „Ѕвездите на Гранд“: „Фала на Бога што Марија беше таму“

Поранешната учесничка на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, Вања Кнежевиќ, по дисквалификацијата, за прв пат реши да зборува за сè, и најави песна.

Вања Кнежевиќ е повторно во центарот на вниманието и очигледно имаше целосен пресврт – додека многумина сметаа дека кариерата на Вања завршува по дисквалификацијата, но таа снимаше песна!
Иако емоциите навидум стивнаа по нејзиниот конфликт со жирито на споменатото натпреварување, пејачката реши да зборува јавно за сè за прв пат, па потврди дека работи напорно на нова песна и дека е среќна.

– Во тек се некои нови подготовки, нови музички проекти, така што по тој повод доаѓам во Белград, можеби ќе се преселам во Белград, како што започна. Конечно, не можам да објавам некои убави работи, мојата светлина одекнува на крајот од тунелот, после целата таа темнина. Една нова песна е во фаза на подготовка, исто така е мое деби, моја прва песна. Ја добив таа привилегија и чест да работам со соработниците на Цеца, првпат го велам тоа. Сè уште бев во шок кога ми рекоа дека ќе имам можност да работам со нив. Јас сум многу среќна. Се надевам дека сè ќе оди по својот тек и во вистинската насока – рече таа.

Вања се одлучи за прв пат јавно да проговори за дисквалификацијата од музичкото натпреварување, па раскажа како се чувствува кога слушна критики и навреди на сметка на нејзиниот изглед.

– Тоа беше многу стресно снимање за мене и сега кога се сетив на тој момент, ми се појави непријатно чувство. Дури и кога спомнаа за мене, знам кога рекоа дека сум облеана со пот, дека не сум добро, затоа што знам каква сум и дека сигурно не би се однесувала така на сцената. Фала му на Бога, Марија застана таму во моја одбрана затоа што ме познава. Заблагодарете и се што застана во моја одбрана, а солзите се показател за тоа како се чувствував во тој момент – изјави Вања.

– На некој начин, мило ми е што завршив со ваков тип на натпревар, бидејќи дури сега всушност гледам што е тоа, бидејќи можеби не бев свесна за тоа што се коментира и се прави. Само по сето ова разбрав и видов некои работи што не сум ги правела порано. Гледајќи ги сите тие емисии, сфатив дека критериумот кој ќе биде sвезда навистина се оценува врз основа на физичкиот изглед, што навистина не е авторитативно. Видов дека дури и опстанокот на некои конкуренти се гледа од нивниот изглед, од тие физички карактеристики. Дури и можеби некој што пее подобро, и кој, на пример, не се облекува како што би сакал некој, нема да оди толку далеку – посочува таа за „Мондо“.

Коронавирус