понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 139
home ТВ и Филм

Прва фотографија од српскиот актер кој е тешко болен – никому не кажал за болеста

Прва фотографија од српскиот актер кој е тешко болен – никому не кажал за болеста

Откако лекарите поставиле дијагноза дека е тешко болен, српскиот легендарен актер Небојша Глоговац, не се предава, па дури и никому не кажал дека е болен, се додека не му се влошила состојбата.

Тој храбро се борел со сите терапии кои секојдневно мора да ги помине.

Ова е прва фотографија од него до која дојде српскиот Курир.

Коронавирус