петок, 30. септември 2022. Вести денес: 139
home ТВ и Филм

Професионалниот боксер Флоријан Мунтеану ќе настапи во легендарната боксерска сага за Роки- „Крид 2“

Професионалниот боксер Флоријан Мунтеану ќе настапи во легендарната боксерска сага за Роки- „Крид 2“

Боксерот од романско-германско потекло, Флоријан Мунтеану ќе се појави како еден од главните ликови во продолжението на легендарната боксерска сага за Роки – „Крид 2“.

Мунтеану ќе го глуми синот на шамионот од некогашниот СССР, Иван Драго, лик кој го обележа четвртиот дел од филмската франшиза.

Продуцентските куќи МГМ и „Ворнер Брос“ соопштија уште и дека во продолжението на „Крид“ – хитот од 2015, Адонис Џонсон ќе ја повтори улогата на главниот лик Џордан Крид, а пак режисерката палка му припаѓа на Стивен Кепл.

Снимањето на филмот започнува во март годинава.

Коронавирус