петок, 31. март 2023. Вести денес: 121
home ТВ и Филм

ПОЗНАТО: Новата сезона на Преспав почнува од 20 декември

ПОЗНАТО: Новата сезона на Преспав почнува од 20 декември

Од 20 декември започнува со емитување новата сезона на македонската серија „Преспав“. Шестата сезона од серијата, како и досега, ќе се емитува на Македонската телевизија со почеток во 20:15 часот.

Ова го потврдува и од јавниот сервис и од тимот на „Преспав“ со Фејсбук објави на нивните официјални страни.

Омилените ликови и нивните смешни случки и ситуации во пансионот „Преспав“ за многу време повторно ќе ги гледате на малите екрани.