недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 99
home ТВ и Филм

Познатиот водител повторно “распали“ по Меган и Хари

Познатиот водител повторно “распали“ по Меган и Хари

Водителот на утринската програма „Добро утро, Британијо“, Пирс Морган е можеби најголемиот критичар на Меган Маркл и принцот Хари.

По интервјуто на Меган и Хари кај Опра Винфри, тој често дава изјави во медиумите со кои има негативни коментари за кралското семејство, а тоа им дава материјал на критичарите.

Водителот повторно ги коментираше случувањата во кралското семејство, посебно Меган и Хари.

Тој ги нарече Меган и Хари „разгалени дечишта што го злоупотребуваат своето семејство“.

Инаку, водителот истакна дека не верува на обвинувањата на Меган и Хари од расизам во кралското семејство до тајната венчавка.

Исто така по интервјуто ја спореди Меган со Пинокио и истакна дека треба да се срами што толку лаже.

ЕУРО 2020

Македонија