недела, 4. декември 2022. Вести денес: 65
home ТВ и Филм

Популарната TВ серија продолжува под ново име

Популарната TВ серија продолжува под ново име

Светски популарната TВ серија „Розен“, во која главната улога ја играше Розен Бар, продолжува под ново име – „Конерови“, соопшти Еј-би-си.

Во новите сезони, повторно ќе глумат актерите од оригиналната постава: Џон Гудмен, Сара Гилберт, Лори Меткалф. Леси Горансон и Мајкл Фишмен.

Розен Бар беше отпуштена поради расистичка објава на Твитер.

Премиерата на првите епизоди од „Конерови“, е закажана за наесен.

Коронавирус