среда, 23. септември 2020. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Погледнете како изгледала во младоста актерката која ја глуми Есма Султан (фото)

Погледнете како изгледала во младоста актерката која ја глуми Есма Султан (фото)

Турската актерка Ипек Билгин (63), која глуми свекрва и мајка на четири сина,Есма Боран во серијата „Истанбулската невеста“ има богата актерска кариера зад себе.

Моментално во серијата која се прикажува на телевизија Сител, таа е во епизодите кога се мажи за нејзината љубов од младоста, но истовремено се присетува на времето кога била млада девојка.

Ипек е активна на Инстаграм, па објави како таа навистина изгледала во младоста во реалниот живот.

 

View this post on Instagram

 

Craft tiyatro da 14 ekim başlıyor

A post shared by @ ipekbilginipek on

Инаку, во нејзината родна земја, Ипек Билгин е добро позната театарска актерка и режисерка, која заедно со нејзиниот покоен сопруг, театарскиот режисер Кањел Халишкур, одбележаа ера. Како долгогодишна професорка на академијата за уметност во Анкара, таа денес создаде многу познати турски актери.

 

Коронавирус