сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 106
home ТВ и Филм

Под маски и визири, продолжува снимањето на индиските серии (ФОТО)

Под маски и визири, продолжува снимањето на индиските серии (ФОТО)

Во најголемиот ек на епидемијата и кога во нивната земја бројот на новозаразени со новиот коронавирус вртоглаво расте, актерите и целиот тим приморани се да ги снимаат бескрајните индиски сапуници.

Снимањата на сериите се одвиваат под посебни протоколи, односно са маски и визири.

Коронавирус