среда, 18. септември 2019. Вести денес: 100
home ТВ и Филм

Почина славниот актер од серијата „Беверли Хилс“ кој беше миленик на многумина (ФОТО)

Почина славниот актер од серијата „Беверли Хилс“ кој беше миленик на многумина (ФОТО)

Американската телевизиска и филмска ѕвезда Лук Пери, најпознат по улогата на Дилан во серијата „Беверли Хилс 90210“ почина денеска во Калифорнија на 52 години.

Тој претходно преживеа мозочен удар и беше префрлен во болница, но по неколкудневната борба тој починал.

Светските медиуми објавија дека тој починал опкружен со неговото семејство и пријатели.

Инаку пред извесно време, телевизиската мрежа Фокс официјално потврди дека ќе се снимаат нови епизоди од „Беверли Хилс“.