понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 178
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home ТВ и Филм

Почина најпознатата боливудска актерка- доживеала срцев удар на свадба (ФОТО)

Почина најпознатата боливудска актерка- доживеала срцев удар на свадба (ФОТО)

Ѕвездата на Боливуд, Сридеви Капур која се смета за најголема индиска ѕвезда, почина на 54. години и тоа на свадба.

Таа доживеала срцев удар во Дубаи на свадба и се срушила пред сите присутни, по што починала.

Нејзината изненадна смрт ги потресе сите нејзини фанови.

Stunning outfits by @falgunishanepeacockindia and styled by @eshaamiin1

A post shared by Sridevi Kapoor (@sridevi.kapoor) on

Wearing my favourite @manishmalhotra05 Jewellery by @gemsjewelspalace

A post shared by Sridevi Kapoor (@sridevi.kapoor) on

Stunning outfits by @falgunishanepeacockindia and styled by @eshaamiin1

A post shared by Sridevi Kapoor (@sridevi.kapoor) on

Wearing my favourite @manishmalhotra05 in Moscow

A post shared by Sridevi Kapoor (@sridevi.kapoor) on

Sari by @manishmalhotra05 and ✨ by @gemsjewelspalace

A post shared by Sridevi Kapoor (@sridevi.kapoor) on

Wearing my most favourite @manishmalhotra05 ❤️

A post shared by Sridevi Kapoor (@sridevi.kapoor) on

Коронавирус