понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 128
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home ТВ и Филм

Почина кинематографот од серијата Бетмен

Почина кинематографот од серијата Бетмен

Кинематографот и добитник на наградата „Еми“ за ТВ серијата „It Takes a Thief“, Ралф Вузли почина на 104-годишна возраст.

Тој е познат и по серијата „Batman“ (1966), како и филмовите „The Iceman Cometh“ (1973), „99 and 44/100% Dead“ (1974) и „The Great Santini“ (1979).

Бил номиниран за наградата „Еми“ и за неговиот удел во телевизиските сериите „77 Sunset Strip“ (1958) и „Maverick“ (1957).

Коронавирус