вторник, 3. август 2021. Вести денес: 158
home ТВ и Филм

По сушата на многумина одново ќе им ја „пукне душата“ – Сергеј Варошлија се враќа на ТВ екраните

По сушата на многумина одново ќе им ја „пукне душата“ – Сергеј Варошлија се враќа на ТВ екраните

Уште во првите денови од оваа 2021-ва година Вистина.ком.мк го најави неговото враќање на ТВ екраните, откако по падот на  неговиот најдобар другар Боки 13-ка и целата 1 ТВ империја, Сегеј Варошлија како во земја да пропадна.

Од  скоро на скопската Jingle TV модното шоу со Сергеј одново се емитува. Сергеј Варошлија се врати во етерот, па модниот гуру по ТВ сушата на многумина одново ќе им ја „пукне душата“… Впрочем веќе почна, зашто концептот не е нималку променет, се’ уште е оној стариот познат, по неговиот веќе виден и проверен терк: Или си топ или си фејк!

Целата вест прочитајте ја на ВИСТИНА

Коронавирус