сабота, 27. февруари 2021. Вести денес: 49
home ТВ и Филм

По него е снимена серијата „Сопранови“: „Ледениот човек“ ги замрзнувал телата на жртвите за да нема докази (ВИДЕО)

По него е снимена серијата „Сопранови“: „Ледениот човек“ ги замрзнувал телата на жртвите за да нема докази (ВИДЕО)

Ричард Куклински за сите бил совршен фамилијарен човек, татко на три деца кој напорно работи.

Но, тој всушност бил свиреп платен убиец. Живеел во Њу Џерси и досега убил повеќе од 200 луѓе.

По неговиот лик е снимена серијата „Сопранови“. Прекарот му бил „Iceman“, односно леден човек бидејќи жртвите по убиството ги замрзнувал за да ги уништи сите форензички докази, а потоа ги закопувал нивните тела.

Куклински за едно убиство добивал и по 10.000 долари, а една од жртвите откако ја киднапирал и убил ја фрлил во пештера во Пенсилванија.

Коронавирус