четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 95
home ТВ и Филм

По 14 години и 20 сезони: КРАЈ на шоуто на семејството Кардашијан

По 14 години и 20 сезони: КРАЈ на шоуто на семејството Кардашијан

Ким Кардашијан на својот профил на Инстаграм објави снимки од последното снимање и покажа како се збогува од тимот кој работеше на шоуто што го прослави нејзиното семејство.

“Готово е. Сепак, со солзи. Официјално се расплакувам”, напиша Ким заедно со фотографиите од снимањето.

На почетокот на септември, семејството Кардашијан објави дека ќе го заврши своето планетарно популарно шоу со 20-та сезона.

“Со тешко срце, донесовме тешка одлука да се збогуваме од шоуто како семејство. По 14 години и 20 сезони, стотици епизоди и бројни спин-оф емисии, ние сме повеќе од благодарни на сите што нè гледавте со години”, напиша тогаш Ким. на социјалните мрежи со фотографија од првата сезона на шоуто.

Шоуто започна да се емитува во 2007 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kardashians on E! (@kuwtk)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kardashians on E! (@kuwtk)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kardashians on E! (@kuwtk)

Коронавирус