среда, 16. октомври 2019. Вести денес: 74
home ТВ и Филм

Оваа убавица ќе биде „Малата сирена“

Оваа убавица ќе биде „Малата сирена“

Дизниевиот хит „Малата сирена“ ќе добие филмска верзија, а веќе е избрана и актерката која ќе влезе во главната улога.

Хaли Бејли ќе влезе во улогата на сирената Ариел. 19-годишната пејачка со илустрација и кратка порака ја сподели веста.

„Остварување на сонот“ – напиша таа.

Снимањето на филмот ќе започне следната година.

Хaли е дел од музичкото дуо Chloe X Halle.