вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Ова е пострашно од било кој хорор филм: Ѕирнете во документарецот кој вознемирува (ВИДЕО)

Ова е пострашно од било кој хорор филм: Ѕирнете во документарецот кој вознемирува (ВИДЕО)

Новиот документарец на Нетфликс, „Social Dilemma“, многу корисници на социјалните мрежи ги навел на размислување, а некои, според коментарите, и ги преплашил.

Филмот на режисерот Џеф Орловски се занимава со опасностите на социјалните мрежи за кои зборуваат информатичките експерти кои и сами учествувале во создавање на социјалните мрежи.

Многу твитерџии филмот длабоко ги вознемирил, а некои дури оваа драма ја нарекле “хорор од вистинскиот живот“.

Локални избори 2021