сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 22
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home ТВ и Филм

Ова е моментот од Оскарите за кој сите зборуваат (ВИДЕО)

Ова е моментот од Оскарите за кој сите зборуваат (ВИДЕО)

Емоционалната изведба на „Shallow“ од Лејди Гага и Бредли Купер на Оскарите ја „запали“ публиката и интернетот.

Веќе извесно време се зборува за очигледната хемија помеѓу нив двајца, кои глумат љубовна двојка во неговото режисерско деби „Ѕвездата е родена“, а кулминацијата на напнатоста се случи минатата ноќ на 91. доделување на Оскарите. Имено, иако филмот на крајот освои само Оскар за најдобра песна, главниот момент на доделувањето беше нивниот заеднички перформанс.

Коронавирус