петок, 29. јули 2022. Вести денес: 8
home ТВ и Филм

ОТКРИЕНО: Еве колку заработил Шварценегер за двата дела на „Терминатор“

ОТКРИЕНО: Еве колку заработил Шварценегер за двата дела на „Терминатор“

Нема сомнеж дека Арнолд Шварценегер заработил голем хонорар за улогите во „Терминатор“, но сега се знае точниот износ.

Актерот добил неверојатни 21.429 долари по збор во филмот „Терминатор 2: Суден ден“.

Во тој фил глумел во 1991 година и изговорил 700 зборови што значи дека за оваа улога заработил 15 милиони долари, пишува Lad Bible.

Седум години претходно, во првиот дел на Терминатор тој заработил 750.000 долари. Тогаш неговиот лик имапе и помалку текст во сценариото.

Првите два дела од оваа франшиза ги режираше Џејмс Камерон.

Коронавирус