понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 60
home ТВ и Филм

Откриена вистината за тоа што се случувало во една од најсексапилните сцени во историјата на филмот (ФОТО+ВИДЕО)

Откриена вистината за тоа што се случувало во една од најсексапилните сцени во историјата на филмот (ФОТО+ВИДЕО)
Foto: Profimedia

Овој костим за капење влезе во легендите и ден денеска се смета за еден од најзапамтените бикини во историјата на филмската уметност.

Во историјата на филмот и модата 5-ти јули е запамтен како роденден за жешките сцени на Хали Бери и нејзините бикини кои ги носеше на снимањето на една сцена во 2002 година.

Убавата актерка во 2008 година е прогласена за најубава жена во светот од страна на списанието Есквер, а во тоа допринесе улогата во филмот девојката на Бонд од 2002 година. Особено, сцената кога излегува од морето и продолжува да се движи кон брегот.

Сцената на плажата која ја имаше Хали Бери во улога на Џинкс Џонсон беше совршена копија од првиот филм на Бонд која што тогаш ја глумеше Швајцарката Урсул Андерс. По примерот на тогашната актерка која го глумеше ликот Хани Рајдер во хитот од 1962 година, Хали излегува од вода во бикини во комбинација со бел појас.

Foto: Profimedia

Овој костим за капење влезе во легендите и ден денеска се смета за еден од најзапамтените бикини во историјата на филмската уметност.

Позитивните критики и реакциии на сцената ја изненадиле Хали Бери, која што призна дека снимањето на шпанскиот брег не и останало по убаво сеќавање.
Имено, решисерот на филмот Ли Тамахори не бил задоволен од нејзината глума додека излегувала од морето, па ја терал ја повтори уште еднаш и да биде по сексапилна.

-Морето беше ладно. Морав во водата да влезам и излезам многу пати и да прошетап по плажата на некој „одреден начин“. Целата продукција ги слушна реакциите за тоа да бидам по сексапилна. Јас велев дека ова што го правам е најсексапилно што можам. Му реков дека ќе морам да идам на замена на колкот доколку се движам посексапилно, рекла актерката во едно интервју.

 

View this post on Instagram

 

Dress for yourself and no one else ☀️

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Меѓутоа, Хали после завршувањето на снимањето го задржа легендарното бикини, наводно го носела не секои неколку месеци за да провери дали е во добра форма.

За воо случај доколку костимот за капење и биде мал, да го зголеми темпото во теретана.

Денеска популарната актерка, Хали Бери има 52 години и изгледа фантастично, а нема и сомневање дека тоа старо бикини придонело за тоа.

Коронавирус