четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 27
home ТВ и Филм

Откриена причината зошто нема да се снима трето продолжение на филмот „Сексот и градот“

Откриена причината зошто нема да се снима трето продолжение на филмот „Сексот и градот“

Нема да се снима трет дел за филмот „Сексот и градот“, а актерката Ким Катрал не сака да учествува во тој проект.

Иако нема да има продолежние на овој филм, сепак некои детали од сценарието се појавија во јавност.

Актерот Крис Нот требало да почине од инфаркт на почеток на филмот, потоа акцент ќе бил на Сара Џесика Паркер кој а ја игра улогата на Кери.

„Филмот нема што да и понуди на Ким.  Филмот повеќе би бил за Кери отколку за односот меѓу четири пријатели“, вели еден од продуцентите.

Ким и Сара има недозрабирање во текот на снимањето, а се појавија и шпекулации дека токму нивната кавга влијаела за преговорите за снимање на третиот дел на филмот.

Вистина.мк

Qatar 2022