понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 75
home ТВ и Филм

Официјален трејлер за филмот кој ќе го гледаме во ноември: Брзински тркач против автомобилски дизајнер (ВИДЕО)

Официјален трејлер за филмот кој ќе го гледаме во ноември: Брзински тркач против автомобилски дизајнер  (ВИДЕО)

Излезе официјалниот трејлер за филмот „Ford v Ferrari“ (Форд против Ферари), каде што главните улоги ги толкуваат Мет Дејмон и Кристјан Бејл.

Се работи за вистинска приказна за американскиот автомобилски дизајнер на Форд – Керол Шелби (Дејмон) и британскиот тркач Кевин Мајлс (Бејл) и за нивното ривалство со Ферари.

Филмот е во продукција на „Твениет сенчури фокс“.

Премиерата на филмот е закажана за 15-ти ноември 2019 година. (МИА)

Коронавирус