сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 66
home ТВ и Филм

Одлична вест за фановите на „Вовед во анатомија“

Одлична вест за фановите на „Вовед во анатомија“

Во припрема е нова сезона на долгогодишната драмска серија „Вовед во анатомија“ на „Еј-би-си“, објави порталот Варајати, додавајќи дека продукцијата треба да започне во септември.

Истиот извор тврди дека снимањето на Сезоната 17 веројатно ќе започне во Лос Анџелес веќе следната недела и најверојатно ќе биде фокусирана на коронавирусот.

„Еј-би-си“ сè уште не го одредил датумот на премиерата на новата сезона, која е една од неколкуте серии на ТВ-мрежата со најава за камбек.

Коронавирус