четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Одлична вест за фановите на „Симсонови“!

Одлична вест за фановите на „Симсонови“!

Авторот на култната анимирана серија „Симсонови“, Мет Грејнинг, режисерот Дејвид Силвермен и сценаристот Ал Жан соопштија дека гледачите наесен може да ја очекуваат 30-та сезона.

По краткиот инсерт на кој се гледа како еден од главните ликови Хомер Симсон се обидува да ја изеде целата храна во Њу Орлеанс, креативниот тим објасни дека серијата е снимана во дигитална анимација, што им овозможило да истражат нови области при создавањето на сцените.

Авторите соопштија дека и во новата сезона ќе продолжат да ја исмеваат американската култура и општество, но воедно најавија дека во „Симсонови“ ќе гостуваат многу ѕвезди.

Првата епизода од новата сезона се очекува да биде прикажана на 30 септември.

Коронавирус