понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home ТВ и Филм

Објавата на Глоговац која го потресе Балканот по неговата смрт: Ова е последната порака на актерот (ФОТО)

Објавата на Глоговац која го потресе Балканот по неговата смрт: Ова е последната порака на актерот (ФОТО)

Српскиот актер Небојша Глоговац почина утрово на 48-годишна возраст, јави „Блиц“, повикувајќи се на извори од Институтот за онкологија.

Глоговац кон крајот на јануари беше итно примен во болница и тогаш беше соопштено дека неговата здравствена состојба е сериозна.

Веќе две децении беше еден од најдобрите актери во Србија, а глумеше во многу филмови, меѓу кои и „До коска“, „Буре барут“, Кога ќе пораснам ќе бидат кенгур“, „Ќе се вратат штрковите“ и многу други.

Глоговац, кој трагично почина од рак на белите дробови, пред помалку од два месеци испрати силна порака преку Инстаграм.

Drzim se

A post shared by Nebojsa Glogovac (@garavigaragan) on

– Се држам, напиша Глоговац на 8 декември на популарната социјална мрежа, со прикладна илустрација. Денес овие зборови звучат поболно и потажно отколку некогаш.

Последната овјава на Глоговац на Инстаграм е од 16-ти јуануари:

Veseli ridjani

A post shared by Nebojsa Glogovac (@garavigaragan) on

Коронавирус