понеделник, 10. мај 2021. Вести денес: 119
home ТВ и Филм

Новите генерации не се залепија, старите пораснаа: Крај за „Беверли Хилс“

Новите генерации не се залепија, старите пораснаа: Крај за „Беверли Хилс“

По прикажани само шест епизоди од продолжението на популарната тинејџерска серија од 90-тите, „Беверли Хилс 90201“, „Фокс“ објави дека ќе заврши со снимањето после една сезона.

Фановите на серијата беа возбудени од враќањето на нивните хероите на малите екрани, откажувањето на новите сезони најмногу го растажи актерите кои се вратија во полн состав. Сепак, рејтингот на серијата не беше задоволителен, па телевизијата го откажа понатамошното снимање.

Коронавирус