недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 8
home ТВ и Филм

Никол Кидман, Марго Роби и Шарлиз Терон во филмот „Bombshell” (ВИДЕО)

Никол Кидман, Марго Роби и Шарлиз Терон во филмот „Bombshell” (ВИДЕО)

Објавен е првиот трејлер за долгонајавуваната вистинска приказна „Bombshell” во кој ќе глумат Никол Кидман, Марго Роби и Шарлиз Терон, како жени кои се во судир со основачот на медиумската куќа „Фокс њуз“.

Филмот на режисерот Џеј Раул го следи падот на основачот и директор на „Фокс њуз“, Роџер Ејлс, кој е обвинет за сексуално злоставување и вознемирување на вработените.

Ѕвездената тројка ќе ги глуми трите новинарки што одлучиле да се спротивстават на својот шеф и на шовинизмот. Кидман е во улога на Гречен Карлсон, Терон ќе ја толкува Мегин Кели, а Марго Роби – Кејл Посписил.

Ејлс поднесе оставка 2016 година, откако на позицијата директор на „Фокс“ беше скоро 20 години.

Премиерата на „Bombshell” ќе се случи на 20 декември.

Локални избори 2021