среда, 31. мај 2023. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Никој не верува дека момчето од „Сам дома“ сега има 37 години: Се појави во емисија и ги запрепасти сите (ФОТО)

Никој не верува дека момчето од „Сам дома“ сега има 37 години: Се појави во емисија и ги запрепасти сите (ФОТО)

Меколи Калкин (37), најдобро платениот детски глумец на сите времиња и ѕвезда на филмот „Сам дома“ во разговор со комичарот и водител Џими Фалон (43) рекол дека некои работи во приказната во врска со Кевин баш и’ не му се јасни…

„Тоа дете е многу умно. Типови самошто му провалуваат во куќата но зошто тој не повикува полиција. Наместо да крене телефон и повика полиција тој смислува план“, рекол глумецот Калкин.

Ексцентричниот глумец се прославил во 1990. година со улогата на Кевин МекКлистер во филмот „Сам дома“. Како дете татко му физички и психички го злоставувал, а во минатото го следеле проблеми со алкохол и дрога. Калкин моментално е во врска со глумицата Бренда Сонг (29).

Меколи пред неколку дена на социјалните мрежи „го пренесувал“ доделувањето на Оскарите со тоа што истото воопшто не го гледал.

За време на „преносот“ ги критикувал колегите глумци, а со своите објави ги насмејал фановите.