среда, 31. мај 2023. Вести денес: 108
home ТВ и Филм

Никој не успеа да ги сокрие емоциите: Со својата животна приказна и неговиот талент, овој човек ќе ве остави без зборови (ВИДЕО)

Никој не успеа да ги сокрие емоциите: Со својата животна приказна и неговиот талент, овој човек ќе ве остави без зборови (ВИДЕО)

Сајмон Кауел бил видно потресен со изведбата на Мајкл Кетерер на „Америка има талент“ пред неколку дена.

Младиот музичар го доби златното копче уште на аудицијата, откако откри дека има посвоено 5 деца, три од лабораторија за метамфетамин, едно од домот за без родители и едно со церебрална парализа.

Каул не може често да се види дека е потресен, но после настапот на Кетерер, кој ја отпеа песната “US” од Џејмс Беј, Каул не можел да ги сопре своите солзи.

-Како татко…Не можам да замислам што си направил. Фактот дека си во ова шоу и ти е потребно ова и навистина си посебен, посебен тип. Има нешто во тебе, рекол Кауел.

-Сајмон, ова е еден од најубавите моменти од тебе во кои сум те видела. Таа ранливост, таа убавина. А тоа е нешто што многу луѓе не го знаат за господинот Кауел, се вклучи Тајра Бенкс.

Секако и останатите членови од жирито останале воодушевени од неговиот талент и животна приказна, а Хајди Клум беше повеќе од јасна кога изјави: „На овој свет му се потребни повеќе мажи како тебе”.