среда, 8. јули 2020. Вести денес: 11
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home ТВ и Филм

Неверојатната животна приказна на единствениот Брус Ли (ВИДЕО)

Неверојатната животна приказна на единствениот Брус Ли (ВИДЕО)

Кога ќе го слушнете името Брус Ли, веројатно помислувате на едно нешто – експерт за боречки вештини.

За него се верувало дека има натчовечка сила и дека можел да ја совлада буквално секоја борбена техника. Брус Ли беше познат и за неговите филмови, кои во свое време рушеа рекорди на бокс офисот и засекогаш ја променија филмската индустрија.

Но и покрај сето ова, Брус Ли бил само човек, со низа проблеми и тешкотии. Животот на Брус Ли бил далеку од лесен, а ова видео одлично ја раскажува неговата животна приказна.

Парламентарни избори 2020