сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Нетфликс ќе снима ТВ серија: Ќе ви се заледи крвта во вените

Нетфликс ќе снима ТВ серија: Ќе ви се заледи крвта во вените

Нетфликс ќе снима ТВ серија заснована на бестселерот „Паранормално“ на покојниот египетски писател Ахмед Калед Тофик.

Арапската хорор-драма е сместена во Египет во 1960-тите и ги следи натприродните авантури на д-р Рефаат Исмаил.

Книгата досега е продадена во тираж од 15 милиони копии.

Серијата ќе ја продуцираат Египќаните Мохамед Хефзи и Амр Салама, кој во своето си-ви има и номинација за „Оскар“.

Коронавирус