понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 168
home ТВ и Филм

Насмејте се од душа за убав почеток на 2021 година со најурнебесните моменти од снимањето на 5-тата сезона на „Преспав“ (видео)

Насмејте се од душа за убав почеток на 2021 година со најурнебесните моменти од снимањето на 5-тата сезона на „Преспав“ (видео)

На 18-ти декември веќе изминатата 2020 година на првиот канал на Македонската телевизија започна да се емитува 5-тата сезона на популарниот македонски ситком „Преспав“.

Оттогаш гледачите секој ден се пред своите ТВ екрани во 20:15 миниути за да ги гледаат своите омилени ликови и урнебесните сцени во пансионот.

Како и минатата Нова Гогина, така и оваа, преспавци имаа новогодишно издание за гледачите кое беше изработено во форма на мјузикл. Со ова сцецијално празнично издание успеаја да внесат позитивна и весела атмосфера во многу домови.

-Со љубов и најубави желби за здравје, среќа и многу смеа во Новата 2021 година, од целата екипа на „Преспав“ и ОХО Продукција. Среќни празници! – гласи честитката на нивниот профил на Фејсбук.

Имаа и специјален подарок…

Најсмешните моименти од снимањето на 5-тата сезона кои ќе ве насмеат од срце и душа за убав почеток на 2021 година!

Коронавирус