недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Насмеана и расположена: Водителката Деа видена пред болница, еден детаљ сите ги остави без зборови

Насмеана и расположена: Водителката Деа видена пред болница, еден детаљ сите ги остави без зборови

Водителката Деа Ѓурѓрвиќ утрово од Воената медицинска академија беше префрлена во Клиничкиот болнички центар на оделението за ортопедија.

Како што пишува „Блиц“ водителката била видно расположена и насмеана.

Таа со медицинско возило и во придружба на медицински лица, како и нејзината мајка и вереник таа била префрлерна на Институтот за ортопедска хирургија и трауматологија на Клиничкиот центар.

Со насмевка на лицето Деа беше донесена во Институтот, а мајка и била веднаш зад нејзе. Храбрата водителка цело време беше расположена, а со насмевката потврди дека е добра.

Водителката цел месец и пол беѓе сместена на оделот за интензивна нега на Воената медицинка академија, а утрово во возило на Брзата помош беше префрлена на оделот на кој се наоѓа доктор Марко Бумбаширевиќ кој што и ја спаси раката на познатата водителка.

Коронавирус