петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home ТВ и Филм

Најзгодната водителка на временска прогноза во светот

Најзгодната водителка на временска прогноза во светот

Џенет Гарсија има совршено тело и поради тоа стана голема интернет сензација. Гордо го покажува нејзиното тело и постојано ги усреќува обожавателите на Instagram, објавувајќи нови секси фотографии.

Џенет е мексиканска водителка на временска прогноза и е позната како најубавото ТВ-лице. Поточно, TMZ ја прогласи за „најзгодна водителка на временска прогноза во светот“. Со своите објави Гарсија докажува дела оправдано ја носи титулата.

Презентирањето вести не е единствената работа што ја врши, таа се има појавено и во филмови и исто така работи како модел.

На Instagram ја следат 12.9 милиони обожаватели кои секојдневно ги радува со секси и провокативни фотографии.

 

View this post on Instagram

 

NO eres lo que aparentas. NO eres lo que opinan lo demás. Eres y siempre serás lo qué haces ☝🏻🇲🇽

A post shared by Yanet Garcia 🇲🇽 (@iamyanetgarcia) on

 

View this post on Instagram

 

❤️

A post shared by Yanet Garcia 🇲🇽 (@iamyanetgarcia) on

 

Коронавирус