петок, 30. септември 2022. Вести денес: 104
home ТВ и Филм

Најубавото бебе од „Парампарче“ потпорасна: Овие негови фотографии ќе ве стопат (ФОТО)

Најубавото бебе од „Парампарче“ потпорасна: Овие негови фотографии ќе ве стопат (ФОТО)

Во Турската серија „Парампарче“ се појавија неколку бебиња, но малиот Алас, кој е син на Дилара и Харун, остави најголем впечаток.

Со својата златна коса и сини очи, како и со тоа што неверојатно потсетува на ликот на актерот кој глуми негов татко, дополнително ги освои симпатиите на гледачите.

Вистинското име на Алас е Омер Фарук Јуксек и денес има 4 години.

Неговото прво појавување во ТВ реклама е во 2015 година на само една годинка, подоцна и во уште една, за филмската екипа на „Парампарче“ во 2016 година да го вклучи во овој голем проект кој се сминаше до месец декември 2017 година.

Омер има свој Инстаграм кој сигурно го водат неговите родители, а еве колку е потпораснат денес.

Извор: Вистина

Коронавирус