петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Најубава жена во Либан, Надин, ќе ве остави без здив: Беше мисица, а денес е актерка и ексклузивно ќе ја гледате на Алфа (ВИДЕО)

Најубава жена во Либан, Надин, ќе ве остави без здив: Беше мисица, а денес е актерка и ексклузивно ќе ја гледате на Алфа (ВИДЕО)

Надин Насиб Нејем, плени со својата убавина и сексапил.

Токму затоа во 2004-та година ја претставуваше својата земја Либан на натпреварот за Мис Универзум во Тајланд.

Таа се уште важи за една од најубавите жен во Либани во светот, а својата убавина и талент ги пренесе и ги вложи во актерската кариера.

Таа ја има главната улога во ТВ серијата „Чело“ која од вечерва ќе се емитува ексклузивно на Алфа секој работен ден од 22:15.

Покрај тоа, глуми и во сериите „Закон“ и „Извини мамо“.