четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 118
home ТВ и Филм

Најавени неколку филма од хит серијата „Живи мртовци“

Најавени неколку филма од хит серијата „Живи мртовци“

Oткако во вчерашната епизода на ТВ серијата „Живи мртвци“, главниот лик Рик  на беше смртоносно повреден, продукциската куќа Еј-ем-си денеска објави дека Ендрју Линколн ќе ја повтори својата улога во неколку долгометражни филмови, што ќе бидат дел од сагата.

– Имаме сосем нови видици. Ќе почнеме со епска приказна, со еден од најдобрите водечки ТВ актери кога било, и еден од најдобрите луѓе кои ги знам, нагласи Скот Гимпл, еден од главните продуценти на серијата.

Претходно и беше најавено дека на Линколн, кој веќе девет години го толкува главниот лик во серијата за одечките мртовци, ова ќе му биде последна сезона.

МИА

Коронавирус