вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 73
home ТВ и Филм

На учесникот во „Пинк ѕвездички“ му се слоши на сцената, се избори со сите сили да стане (видео)

На учесникот во „Пинк ѕвездички“ му се слоши на сцената, се избори со сите сили да стане (видео)

Минатиот петок , учесникот Сергеј Пајиќ отиде во супер-финалето на натпреварот „Пинк ѕвездички – all stars“. Тој ја изведе песната “Клинка”, но на крјаот од настапот гледачите забележаа дека на Сергеј не му е добро.

Пајиќ, подготвил интерпретација, но исто така и кореографија за оваа песна, а неколкумина забележаа дека воопшто не е добро додека беше на сцената.

Во текот на настапот почнал да чувствува слабост, а откако седна, па легна на земјата, станувањето му беше тешко, па на крајот од песната се забележува неговата фацијална експресија дека нешто не е во ред со него.

Од продукцијата веднаш реагирале и му дале прва помош. Се испостави дека, меѓу другото, Сергеј бил дехидриран.

Поради многуте обврски што ги имал, тој го запоставил своето тело и неговото здравје, и сето тоа доведе до проблеми што се појавија во натпреварот. За среќа тој сега е во добра состојба, пренесуваат српските медиуми.

 

Коронавирус