понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 83
home ТВ и Филм

Му беа потребни само 3 секунди да ги освои симпатиите: Кога тој пее, сите занемуваат (ВИДЕО)

Му беа потребни само 3 секунди да ги освои симпатиите: Кога тој пее, сите занемуваат (ВИДЕО)

Романскиот пејач Богдан Иоан толку многу ги воодушеви членовите на жирито на шоуто „Voice“, што тие по само 3 секунди од песната гласаа за да помине понатаму.

На натпреварот, Богдан ја изведе песната „Earth song“. За неговиот глас, критичарите велат дека е сличен на оној на Мајкл Џексон.

Тој ги крена публиката и жирито на нозе.

Коронавирус