сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 48
home ТВ и Филм

Мрачните тајни кои се кријат зад цртаните на Дизни, сигурно не сте ги знаеле (ВИДЕО)

Мрачните тајни кои се кријат зад цртаните на Дизни, сигурно не сте ги знаеле (ВИДЕО)

Сите уживаме во цртаните на Дизни. Веселите песни, интересните ликови и нивниот среќен крај нè тераат да ги гледаме одново и одново.

Но, дали ги знаете вистинските приказни кои служеле како инспирација за дизниевите цртани?

Знаевте ли дека некои од нив се толку мрачни, што ретко кој родител би му ги раскажал на своето дете?

На пример, Tangled изгледа како интересна адаптација на приказната за Рапунзел, но верзијата на браќата Грим е малку помрачна.

Во нивната бајка, Рапунзел останува бремена од принцот, а поради тоа, нејзината маќеа ѝ ја крати косата…

Сите мрачни тајни, дознајте ги во видеото во продолжение

Коронавирус