вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home ТВ и Филм

Maрија од Штип воодушеви во „Ѕвездите на Гранд“, а Карлеуша прва ја пофали: „Браво, вие Македонците секогаш се трудите“

Maрија од Штип воодушеви во „Ѕвездите на Гранд“, а Карлеуша прва ја пофали: „Браво, вие Македонците секогаш се трудите“

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ за првпат настапуваше Марија Данева од Штип која беше во групата на Александар Милиќ Мили.

Таа се претстави со песните „Збуњена“ од Негатив и „Гинем“ од групата Магазин.

Марија ги освои сите шест гласови и помина во следниот круг.

Жирито имаше само пофални зборови за македонската кандидатка.

„Преслатко, убаво. Добро вие во Македонија имате нешто, и музика, и ритам, имате и „фора“ во облекување, секогаш сте различни, се трудите.  Македонците во ова шоу навистина многу се трудат“, изјави Карлеуша.

И Ана Бекута имаше пофални зборови за Надева.

„Браво, девојко убавице“, истакна фолк пејачката.

„Марија, откако седам во ова шоу, никој ја нема отпеано толку добро „Гинем“ како тебе“, изајви Ѓорѓе Давид.

Maкедонката за свој ментор ја одбра Јелена Карлеуша, а нејзиниот настап може да го погледнете во видеото подолу на 2:11:43.

Коронавирус