понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Македонскиот кандидат ги напушти „Ѕвездите на Гранд“

Македонскиот кандидат ги напушти „Ѕвездите на Гранд“

Оваа сабота започнува третиот круг на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Во третиот круг кандидатите ќе настапуваат во дуели, а меѓу нив ќе има и наши претставници како што се Огнен Здравкоски, Мартинијан Кириловски, Елена Миленковска, Филип Пецовски, Стефан Величковски, Адам Лабунски, Ангел Јовевски.

Претходната недела се влечеше ждрепка и секој кандидат доби противник, а Ангел Јовевски од Радовиш се падна да пее против Јован Марковиќ.

Деновиве во студиото на „Гранд“ се снимаше четвртиот круг, а Ангел не ги добил доволните гласови за да помине понатаму.

„Испаднав другари. Добив 4 од 5 гласа и во бараж испаднав. Јас сум презадоволен од мојот настап. Ви благодарам на поддршката што ми ја дававте во изминатиот период, благодарност и до мојот ментор Марија Шерифовиќ. Одиме напред со нови сили, со нови проекти“ напиша Јовевски на „Фејсбук“.

Коронавирус