сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 57
home ТВ и Филм

Македонија претставена како оаза на криминалците во најновата холивудска хит серија

Македонија претставена како оаза на криминалците во најновата холивудска хит серија

Во најновата холивудска серија „Кликбејт“ која што од денеска започна да се емитува на Нетфликс се најде и Република Македонија.

Она што е интересно е тоа што во оваа најнова серија Македонија е претставена како оаза на сајбер криминалци.

Ова не е првпат Македонија во еден филм да биде претставена како црна дупка, каде што царуваат криминалците.