недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 79
home ТВ и Филм

Мајкл Б. Џордан ќе го глуми Метузалем

Мајкл Б. Џордан ќе го глуми Метузалем

Ворнер Брос го ангажираше глумецот Мајкл Б. Џордан за својот нов филм за Метузалем човекот кој според легендата живеел 400 години.

Продукциската куќа со години го одолговлекуваа проектот, како што велат гласините, поради Том Круз, кој бил главен избор на продуцентите Дејвид Хејмен и Џефри Клифорд.Филмот сè уште е во претпродукција.

Коронавирус