понеделник, 16. декември 2019. Вести денес: 49
home ТВ и Филм

Лук Пери преживеа мозочен удар

Лук Пери преживеа мозочен удар

Американската телевизиска и филмска ѕвезда Лук Пери, најпознат по улогата на Дилан во серијата „Беверли Хилс 90210“, бил итно префрлен в болница по претрпен тежок мозочен удар.

Моментната состојба на глумецот не е позната, а неговиот претставник изјави само дека тој е под надзор во болница.

Пред извесно време, телевизиската мрежа Фокс официјално потврди дека ќе се снимаат нови епизоди од „Беверли Хилс“.