петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 32
home ТВ и Филм

Лошата свекрва Џеврие од серијата „Кога лисјата паѓаат“ во приватноста е вистинска дама (фото)

Лошата свекрва Џеврие од серијата „Кога лисјата паѓаат“ во приватноста е вистинска дама (фото)

Љубителите на турските серии сигурно се сеќаваат на драмата „Кога лисјата паѓаат“.

Во истата, доста впечатлива беше лошата свекрва Џеврие која ја глумеше туруската актерка Ѓулер Октен.

Таа денес има 76 години, а несомнено доби најголема популарност во Турција и Балканот преку овој лик.

Иако е во осмата деценија од животот, Ѓулер се уште е активна во својата професија и уште глуми во серии.

Октен е комплетно поинаква жена во приватниот живот, за што сведочат и фотографиите кои ги објавува на својот Твитер.

Би се сетиле ли на неа во вакво издание?

 

извор: vistina.com.mk

Коронавирус