сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 9
home ТВ и Филм

Листа подзаборавени ТВ серии кои заслужуваат барем уште една сезона

Листа подзаборавени ТВ серии кои заслужуваат барем уште една сезона

Нетфликс периодов „оживеа” некои веќе подзаборавени ТВ серии, како што се „Arrested Development”, „Full House” и „Gilimore Girls”, пред се, за да ја привлече и повозрасната публика.

Поттикнати од тоа, корисниците на социјалната мрежа Редит направија анкета и составија топ-листа ТВ серии од коишто сакаат да погледнат барем уште една сезона. Листата изгледа вака:

1. „Almost Human”

2. „Carnivale”

3. „Dark Matter”

4. „Firefly”

5. „Freaks and Geeks”

6. „Kyle XY”

7. „Happy Endings”

8. „Limitless”

9. „Pushing Daisies”

10. „Rome”

11. „Reaper”.

Коронавирус