сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 21
home ТВ и Филм

Кристијан Голубовиќ на работ на солзи: Можеби е „карпа од мускули“ но, сепак не е од камен (ВИДЕО)

Кристијан Голубовиќ на работ на солзи: Можеби е „карпа од мускули“ но, сепак не е од камен (ВИДЕО)

Новиот задругар, Фран Пујас зборуваше за неговиот бурен живот и тешкото растење, а сето тоа му ги врати спомените и длабоко го трогна и Кристијан Голубовиќ.

Се сети на својата мајка и ситуацијата од едно судење, што очигледно му оставило голем впечаток, па додека се навраќаше во муабетот на тие денови, Кристијан за цело време беше на работ на солзи.

„Ме судеа за убиство и судијата ме навредуваше. Точно е дека брутално избодев едно момче, но тие не видоа дека тој беше постар од мене 19 години. Го малтертираше Легија, мене ме понижуваше и немав друг избор… Тогаш во судницата влезе мајка ми и кога го слушна судијата му рече:

„Ќе го замолам судијата да не го нарекува моето дете убиец, бидејќи дури и да е најлошиот на светот, тој сепак е мое дете“ – раскажа Кристијан со треперлив глас, едвај додржувајќи ги солзите.

Погледнете како сето тоа изгледаше во видеото подолу:

Локални избори 2021