недела, 16. мај 2021. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Коронавирусот ја одложи церемонијата, но не и доделувањето: Ова е најлошиот филм (ВИДЕО)

Коронавирусот ја одложи церемонијата, но не и доделувањето: Ова е најлошиот филм (ВИДЕО)

Иако коронавирусот ја одложи официјалната церемонија во Лос Анџелес, сепак, преку видео линк беа објавени победниците на 40. доделување на Златните малини.

Овојпат наградата за најлош филм за изминатата година ја однесе остварувањето „Cats“, како и наградите за најлош спореден актер, најлоша споредна актерка, најлошо сценарио, но и најлош режисер.

Филмот „Rambo: Last Blood“ исто така освои повеќе награди, додека Џон Траволта ја доби наградата за најлош актер и тоа за филмовите „The Fanatic“ и „Trading Paint“.

Ова е листата на добитници на Златна Малина:

Најлош филм: Cats

Коронавирус