петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home ТВ и Филм

Компјутерски ефекти: Што ако „Терминаторот“ го глумеше Силвестер Сталоне наместо Арнолд Шварценегер? (ВИДЕО)

Компјутерски ефекти: Што ако „Терминаторот“ го глумеше Силвестер Сталоне наместо Арнолд Шварценегер? (ВИДЕО)

Јутјуб-каналот „Цтрл Шифт Фејс“, којшто користи т.н. „дипфејк“ технологија за виртуелна замена на лица, покажа како би изгледало ако во „Терминатор“ наместо Арнолд Шварценегер, главниот лик го глумеше Силвестер Сталоне.

Аниматорите посветија две видеа на тоа, а едното очигедно го воодушеви и самиот Сталоне, па и тој го сподели на својот Инстаграм.

Коронавирус