сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Колегите се простуваат од Глоговац: Засекогаш во моето срце. Со ангелите мил мој…

Колегите се простуваат од Глоговац: Засекогаш во моето срце. Со ангелите мил мој…

Актерот Небојша Глоговац почина утрово на инсититутот за онкологија.

Глоговац пред 10 дена итно беше примен на институтот за онкологија. Тогаш медиумите пишуваа дека познатиот актер е тешко болен и дека неговата здравствена состојба е лоша.

Од актерот утрово на инстаграм се прости и неговата колешка Наташа Нинковиќ.

„Засекогаш во моето срце. Со ангелите мил мој…”, напиша актерката.

Првата помала улога ја имал во серијата „Подобар живот”. Публиката ќе го памети по улогите во филмовите „Буре барут”, „Молљи”, „Кога ќе пораснам ќе бидам кенгур”. Глумел и во сериите „Семејно богатство”, „Мојот роднина од село”, „Ќе се вратат штрковите”. Една од последните улоги му била во серијата „Немањиќи – раѓање на кралството”.

Sa Andjelima mili moj..

A post shared by Natasa Ninkovic (@natasaninkovic) onFeb 9, 2018 at 12:51am PST

Коронавирус